Timoteus

Součásti KO certifikátu je program KO Timoteus. Je určen pro ty, kdo miluji Boha, lidi a outdoor, přesněji vysokohorské treky a tyto chtějí vést ;-) . U všech našich akcí lze získat také inspiraci a dovednosti použitelné i v jiných oblastech služby.

Standartní „školní“ ročníky začínají v září Ochutnávkovým (viz níže) cca 4-5 denním trekem většinou v zahraničních horách, pro dobrovolníky zimní zkrácený trek KO 48 (viz níže), poté prodloužený únorový víkend o Srdci průvodce (viz níže) a opět dubnový 4-5 denní trek na zaměřený na Dovednosti průvodce (viz níže) a nakonec týdenní trek o letních prázdninách (viz níže).

Jedná se tedy o cca 21 tréninkových dní rozdělených do 4 akcí v průběhu školního roku, včetně letních prázdnin. Akce jsou voleny tak, aby se překrývaly se státními svátky.

Naším záměrem je:

  • osobní i společná proměna a růst ve vztahu s Pánem Ježíšem Kristem,
  • týmová spolupráce, vzájemná inspirace a podpora,
  • naučnit se a rozšířit dovednosti v misii a učednictví skrze outdoor.
  • Ochutnávkový trek je klasický několikadenní trek, tedy horský přechod, za účastí 1 a více průvodců KO. Záměrem je, aby se noví účastníci mohli kompletně seznámit s praxi a obsahem samotného KO treku dříve, než absolvují Srdce průvodce, které má částečnou teoretickou průpravu. Táto zkušenost výrazně usnadní pochopení další výuky.
  • KO 48 je zkrácený trek během 48 hodin většinou absolvovaný v prosinci, tedy v zimních pomínkách. Spí se ve stanech, popřípadě na salaši, boudě, apod. Cílem je získat zkušenosti ze zimního táboření. Je to dobrovolná akce :-) .
  • Srdce průvodce KO je výcvik osobních dovedností potřebných pro vedení na horách (charakter průvodce, evangelizace a učednictví, vedení lidí, zóna bezpečí/růstu/paniky, rozhodování v těžkých situacích, řešení konfliktů, poradenské dovednosti, propojení Bible se zkušenostmi z přírody, organizace treků a další). Výcvik bývá převážně 3-4 dny v únoru na horské chatě (chalupě) s teoretickou přípravou, ale dobrá polovina výcviku se odehrává venku se zážitkovým vyučováním a minipřechodem s přespáním jedné noci ve stanu.
  • Dovednosti průvodce KO, zde zájemce o certifikát KO absolvuje na horách výcvik praktických dovedností potřebných pro vedení akcí na horách (vedení treku a výpravy, turistika, táboření a vaření, orientace a navigace, lezení, jištění a slaňování, atd.) Výcvik se odehrává na jarním 4-5 denním treku. Zde se může na zkušenou předat kompletní vedení některých dní vybraným účastníkům.

Podle složení zájemců, zařadíme i více ochutnávkových treků, aby více lidí mohlo především poznat samotný základ KO v praxi.

Nicméně přemýšlíme nad jinou formou kompletního ročníku Timotea, tj. zahrnutém do jednoho cca 12 denním treku +- … V tomto treku by se spojil Ochutnávkový trek, Srdce průvodce i jeho Dovednosti, včetně treku jako takového. Táto forma očekává velké nasazení všech zúčastněných, jak učení se za pochodu, tak i fyzickou zdatnost :). Rádi uvítáme vaše komentáře co si o tom myslíte.

To vše dá-li Bůh

Kdy:  podle zájmu se naplánují termíny
Místo konání:  učebna našeho Stvořitele = české a zahraniční hory
Kontaktní osoby:    Pavel Gwoždz, Pavel Schieferdecker
Kontaktní e-mail:   pag@centrum.cz,  schieferdecker@post.cz
Kontaktní telefon:  777 151 161,  737 048 114

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

loading