Lidé v KO

Pavel Gwoždz (Pavluš)

Od dětství mi byly hory blízké a vše co k nim patří, turistika nejen vysokohorská, trochu horolezení, lyžování, horská kola, fotografování … také i v dětství si mne Pán Ježíš Kristus přitáhl k sobě a ve 12 letech se mi stal osobním Spasitelem a Pánem. Během základní vojenské služby jsem prožil, že „zlatý civil“ nebude můj civil a v následujích letech jsem už jako mládežník pomáhal ve vedení dětských pobytů, posléze jako vedoucí táborů, English campů, vedení mládeže. Nyní ve službě Pánu v rámci KO (organizování KO, vedení KO treků, přípravě nových průvodců) včetně pár misijních a sborových aktivit. Je mi velkým potěšením sdílet evangelium … o to více, že shledávám, že i křesťané mají těžkosti jej věcně a srozumitelně vyložit. Bydlíme s manželkou a dětmi Šimonkem a Anežkou ve Vysokém Mýtě .

 .

Pavel Schieferdecker (Pája)

Jako každý jsem se narodil a jako skoro každý jsem se dožil 33 let. To co mě odlišuje od většiny je Ježíš Kristus, kterého jsem přijal jako svého Spasitele díky misijní službě na základní škole. Další věc kterou se vymykám od většinové populace je velká radost z tahání těžkého batohu přes vysoké hory, trekking se tomu myslím říká. Díky těmto dvěma vášním jsem se dostal přes službu v dorostu, mládeži až ke službě s batohem na zádech v Křesťanskému outdooru. Se svou milovanou ženou Maruškou žiji ve Vsetíně, kde jsme součástí společenství Církve bratrské – Jasenka.

.

HonzaKUKlinek2013 – kopie – kopieHonza Kuklínek

Se svou manželkou Naďou a dcerami Miriam a Nelou jsme součástí Křesťanského sboru Ostrava-Poruba. Po baptistické Biblické škole Dorkas jsem byl v Diakonii ČCE u rozjezdu domu pro postižené děti Foibé. V roce 2002 jsem při ostravském Křesťanském sboru založil Pavučinu – pobočku občanského sdružení DEN, která je platformou služby křesťanů dnešním dětem a mladé generaci. Před vstupem do KAM v září 2005 jsem osm let pracoval v oddělení podpory Hewlett-Packard. V KAM jsem byl členem výboru a do roku 2010 vedl vzdělávání – (Stáž, Škola vedoucích mládeží a Programy podpory růstu, Služba ženám, semináře a konference), ve kterých jsem se staral o přípravu služebníků a vedoucích v Božím království. Kromě výchovy vedoucích je pro mě důležité také zázemí pro jejich práci. Od roku 2011 pracuji v oblasti podpory práce křesťanských lektorů na školách a rozvoji sítě křesťanských učitelů. Od roku 2012  administruji F-nadaci. Křesťanský outdoor se pro mě od jeho počátku stal způsobem, jak prakticky dělat misii mezi mladými lidmi. Rád vezmu skupinu mladých lidí na trek do hor a taky moc rád s nimi budu snwoboardovat. Rád učím snowboardingu ty, co začínají nebo potřebují vyladit svůj řezaný oblouk, to je kam až to umím sám. Neznám lepší prostředí než outdoor, kde člověk brzy prožívá hluboké vtahy a velmi autenticky může sdílet Kdo Je Kristus a co znamená být jeho následovník. Na času v přírodě mám moc rád pohled z vrcholků, kde se člověk na ten běžný život dívá z příjemného nadhledu a je obklopen nádherou Božího stvoření. Velmi si cením, že mohu být součástí tak skvělé skupiny vedoucích KO a tak jsme velmi vděčný za partnerství s našimi americkými přáteli, kteří jsou pro nás skvělou inspirací.

.

Tomáš Macík

Suchý humor, kteréme po chvíli přijdete na chuť … až to pochopíte :). Zběhlý v outdooru, v orientaci, není problém se svěřit jeho vedení. Aktivně leze a spí v záhrabech. Žije ve Vsetíně, je součástí společenství Církve bratrské – Jasenka.

.

.

OLYMPUS DIGITAL CAMERARobert Babušík

Ostravak jak …, kery vas vyhrabe z ďury, když je třeba. To jako fakt, v robotě i na treku :).  Ma fajne tři synky a robku k tomu, či naopak, jak chcetě. Dal sa na studia, bo to třeba. Fajně skejtbortuje a na treku ho třeba. Bydli v domě, kaj je i cirkev i kaj Honza chodí a je kapku mladší jak Pavluš

.

.

Martin Čajka

43let, ženatý, dva kluci, miluje Ježíše, výzvy, hory, přátelství, silné zážitky. Tohle všechno a mnohem víc nacházím v KO :-).

.

.

.

Jirka Málek

Odmaturoval jsem na průmyslovce v oboru IT. Čtyři roky života jsem žil duatlonem a maratonem a dva a půl prací a cestováním na Novém Zélandu. V prosinci 2007 jsem uvěřil v pravdivost Bible a odevzdal svůj život do rukou Pána Ježíše. Ten mě pak dovedl na jednoroční intenzivní stáž na křesťanské akademii (kam.cz) a do tříleté služby dětem a mládeži v Šumperku v Klubu Volant (volantklub.com) a projektu KO. Na konci roku 2009 jsem uvěřil, že ke svému spasení nepřispívám vůbec ničím, že si Pán vybral mě a ne já Jeho a vydal svoje srdce i mysl reformované teologii (reformace.cz). V únoru 2012 jsem se oženil a se svojí drahou polovičkou sloužíme v šumperském sboru „Kostel jinak“. Mám rád Johna Pipera, Timothy Kellera, Jana Kalvína, Jana Husa, Pavla Steigera a další a jejich díla, a taky hory, sporty – běh, kolo, lezení, lyže – běžky a skialpy.

loading